Upravit stránku
21. 08. 2018

Už je tomu tak. Léto, prázdniny, dovolené, vedro jako v pekle. Prostě nikomu se nic nechce, a tak pár řádků z Radvanic přichází s tří týdenním skluzem. Přesto je potřeba alespoň krátce zhodnotit.


 

14 – 15.7. 2018 se jely Radvanice. Je to jeden z oblíbených okruhů obou našich jezdců. Přesto do bojů na dráze zasahoval opět jenom Michal, jelikož Honzovi lékař ještě nedoporučil riskovat opětovné zranění ještě nedoléčené klíční kosti, a tak Honza sehrál roli mechanika, tak jak tomu bývalo před pár lety.

Relativně hezké počasí doprovázelo celý víkend a snad jen sobotní přeháňka na úvodu druhého tréninku třídy GP125 ovlivnila počet najetých kilometrů Michala, který se v sobotu opravdu moc nesvezl. V prvním tréninku objel asi 6 kol a zjistil, že má dobré tempo a že i motorka má dobré nastavení. Nakonec z toho bylo druhé místo na startu, kdy Michala v posledním kole přeskočil Christopher Eder na KTM o cca 0,05s. Druhou kvalifikaci ovlivnil asi ve třetím kole prudký déšť, a tak k žádnému zlepšení nikoho z jezdců již nedošlo.
Nedělní závod byl relativně jednoznačný pro třídu GP125, kdy krom části prvního kola, kdy se Michal prosmýkl okolo Edera a vedl ho následně Christopher předjel a oba se s lehkým rozestupem hnali do cíle. Třetí jedoucí Olda Podlipný již výrazně ztrácel, a naopak si i on najel relativně bezpečný náskok, a tak mohl jet v klidu a kontrolovat si třetí místo. Trochu vzrušení pak způsobil Christopher, kdy při náskoku cca 7 vteřin na Michala udělal chybu a havaroval v retardéru. Byl to však lehký pád a Christopher motocykl ihned zvedl. Přesto ho Michal stihl předjet, a tak se boj o první místo zdramatizoval. Do předposledního kola tak vjížděl Michal na prvním místě těsně následován Ederem.
Eder nakonec vytěžil jak z rychlejší KTM, tak i z opravdu velmi rychlého posledního kola a vítězství obhájil a musíme říci, že zaslouženě. Michal dojel těsně druhý a zmíněný nestor této třídy Olda Podlipný dojel na krásném třetím místě.
Nyní nás čekají Dymokury, kdy ORT RACING TEAM bude již kompletní, takže nás opět přijďte podpořit.
Těšíme se na Vás

Honza Novotný