Upravit stránku
22. 05. 2018

Uplynulý víkend se konal další podnik 300 ZGH v Hořicích. Tento závod je pro Ort Racing Team vždy tím domácím podnikem, který je svazující nejen pro přítomnost domácích fanoušků, ale i proto, že firma ORT Nový Bydžov, která podporuje náš tým, je i partnerem 300 ZGH.


 

No a jak to celé probíhalo?

V pátek už jsme se nastěhovali hned ráno a probíhala kontrola motocyklů, následně administrativní přejímka a technická přejímka. Vše bylo v pořádku a mohlo se v klidu relaxovat. Sobota začala dopoledními tréninky za pěkného počasí. Michal měl již dobré nastavení ze Starého města a tak kvalifikaci pojmul velice profesionálně. Najel několik kol ve slušném tempu, a když si udělal dostatek místa, vsadil vše na jedno kolo, které mu vyšlo na jedničku a získal tak provizorní první místo na startovním roštu.
Honzovi se nastavení nepovedlo úplně, ale i tak z toho bylo slušné 6. místo na startovním roštu mezi zkušeným Grammerem a Mayerem. 
Odpolední trénink se již v podání naší třídy vlastně ani neodjel. Opravdu asi 3min před startem druhé kvalifikace začalo vydatně pršet a tak Honza ani nevyjel, jako většina jezdců, a Michal se nakonec rozhodl zajet alespoň pár kol pro najetí nějakých těch kilometrů na mokré trati. V každém případě nikdo nezlepšil časy z první kvalifikace a tak rošt byl jednoznačný. Michal stál na „poleposition“, druhý Eder, třetí Kolář následován Podlipným, Grammerem, Honzou , Mayerem a Bergstedtem, který uzavíral druhou řadu. 
Ve třídě 125 GP se nakonec startovalo 15 jezdců, což po dlouhé době bylo úcty hodný počet.

Neděle se co se počasí vydařila. Ale co se týče závodů, nezačala úplně podle plánu. Hned první závod třídy 125SP byl 2x přerušen červenou vlajkou. Naštěstí se nic vážného nestalo a závod se nakonec odjel, ale již ve zkrácené délce. No a naši borci si to také letos nějak tak představovali asi jinak. Michal odstartoval slušně a celý závod předváděl krásný závod v trojici s Kolářem a Ederem. Kluci si to dávali opravdu loket na loket, ale v posledním kole Michal dole pod Borkem chtěl po přední pneumatice ještě víc a ta jeho požadavku prostě nedokázala vyhovět. Byl z toho pád na přední kolo a Michal tak přišel o jinak jisté umístění na stupních vítězů. Krom nějakých těch boulí a pohmožděnin je Michal v pořádku, což je to nejdůležitější. 
Honza jezdil na sedmém místě za Mayerem a čekal na případnou chybku, jelikož motocykl měl Mayer rychlejší. Bohužel ve čtvrtém kole U Koruny Honza promáčkl přední brzdu. Stihl tak jen nasměrovat motocykl mimo diváky a jak se říká, praštil s tím o zem. Jsme rádi, že poněkud nehezky vypadající pád dopadl konec konců dobře a skončilo to pouze zlomeninou klíční kosti. Tak se snad zase brzy uvidíme na závodní dráze.

Celý víkend provázela Ort Racing Team akce přímo firmy ORT Nový Bydžov, kdy hostesky obcházely trať, a v rámci možnosti náboru nových zaměstnanců, za vyplněný dotazníček rozdávaly laskominu pro zahřátí. Chceme poděkovat všem, kteří byli ochotni předat o sobě informace, které následně ve firmě ORT budou zpracovány, a je tak možné, že se povede nastartovat spolupráce s někým z Vás, diváků. V každém případě tuto propagační akci vidíme jako vydařenou a doufáme, že jste si ji užili stejně jako my.
Nakonec už jen poděkování. Děkujeme našim rodinám za podporu. Děkujeme společnosti ORT Nový Bydžov a ostatním firmám, které nás jakkoliv podporují, a to ať už je to RSTMOTO.CZ a nebo TECH-LIT, Nokamoto, Motopoint, EXD a další. Vaši podpory si nesmírně vážíme.

Tentokrát nás ještě před samotným závodním víkendem čekala velká radostná událost a to narození nového člena týmu, Patrika Orta, jehož příchod na svět jsme jak se patří oslavili. Gratulujeme rodičům, Zdeňkovi Ortovi a Petře Kulhánkové, a celý tým přeje Patrikovi pevné zdraví a nechť ho provází štěstí a láska na každém jeho kroku!!!
 

Honza Novotný