Upravit stránku
08. 06. 2018

Po hořických zatáčkách jsme se sotva rozkoukali a už se přiblížil Kopčiansky rýchlostný motookruh s termínem 2.-3.6.2018.

Ještě v úterý před závodním víkendem nebylo jisté, zda pojedeme či nikoliv. Honza byl čerstvě po operaci klíční kosti po pádu v Hořicích, tak měl jet Michal sám. Jenže jet úplně samotnému, stejně jako do Starého Města, prvního letošního závodu na přírodním okruhu, se mu nechtělo a navíc ještě stále chyběly některé díly, které nepřežily jeho hořický crash nebo nebyly náhradní v záloze.

V pátek dopoledne se vše potřebné zabalilo a odpoledne jsme vyrazili směr Slovensko.
Již od sobotního rána bylo jasné, že nás neminou tropické teploty, které se neumírnily po celý den. Oba tréninky, dopolední i odpolední byly o to náročnější. Vzduch se ani nehnul a mraky sice v dohlednu, ale nad nás se nechystaly.
Dopolední trénink nesplnil všechna Michalova očekávání, motorka nejela tak, jak by chtěl a nespokojil se s třetím nejrychlejším časem ve své kategorii. Po objetí třech kol se rozhodl pro rychlou změnu nastavení a díky tomu si vyjel nejrychlejší čas druhého tréninku a pole position na neděli.

Nedělní závod se měl jet až cca ve 14 hodin a i když si to nikdo nechtěl připustit, měl přijít déšť. V dopoledních hodinách se (konečně!) objevil na vývěsce startovní rošt pro naši sloučenou kategorii 125 GP a 250 SP a k jakému překvapení většiny jezdců, byl start sloučený a obě třídy namíchány mezi sebe.
Do prvního z deseti kol nevyjel Michal úplně špatně, start se mu povedl, ale jak to tak bývá, 250 SP mají lepší ,,odpich,, a tak to skládání se do první zatáčky nebylo vůbec jednoduché. Po prvním kole v posledním retardéru před cílovou čárou pád jednoho z jezdců 250 SP. Červená vlajka a motorky zpět na startovním roštu.

Do restartovaného závodu vyjel nejlépe Ch. Eder s P. Kolářem a na 250 SP P. Kunz. Michalovi se nepodařilo za sebou další 250 SP udržet a získal velkou ztrátu. Vydal se na stíhací solo jízdu za prvními dvěma. Během závodu začalo kapat, ale silnice nijak moc nezmohla a těch 8 kol se dojelo. O první místo celý závod bojovali Eder s Kolářem. Eder to ale Kolářovi nepřál a nakonec v tomto pořadí obsadili i podium. Michal si jel sám svůj závod, kdy čtvrtého O. Podlipného jezdci druhé kategorie také nepustili a byl daleko za ním. Michal si dojel pro bronzový věnec, ale radost z něho nebyla nijak velká.
Snad nám závody v Těrlicku 16.-17.6. trochu zlepší náladu. Uvidíme se tam s vámi?